Dnes je:

Meniny má:

Máme online 123 hostí

Najnovšie vo fóre

23.11.2017 16:25
Na základe schválenej žiadosti obce bola dňa 1.8.2017 po ...

Vyhľadávanie

Školský život 2017/18

Svätá Lucia

Naše dve školáčky – prváčky sa 13. decembra na chvíľu premenili na Lucie a veršami:

„My sme Lucky, Lucie, všetko zlé nech pominie.

Čarujeme, vymetáme tento dom, nech choroby nenájdu si miesto v ňom.“,

narobili v škôlke  a na obecnom úrade trochu hluku  a pripomínaním si zvyku na sviatok sv. Lucie vyháňali zlo.

P1130888

 

Celá galéria

Zdobenie medovníkov

 

Medovníky upečené. Teta Magda pripravená ukázať a pomôcť nám aj tento rok so zdobením medovníkov.

DSCN3842Počas adventného stretnutia  10. decembra „Čaro Vianoc 2017“ sa nám podarilo medovníky ozdobiť a rozvoňať tak sálu kultúrneho domu, v ktorej sa zišli Tarnovčania, aby spoločne strávili predvianočný čas.

 Celá galéria

 Pečenie medovníkov

DSCN3824

Keď školáci pečú medovníky, všetko krásne rozvoniava. Ich vôňa nám na známosť dáva, že každý z nás, najmilšie sviatky, Vianoce, netrpezlivo očakáva. 

 Celá galéria

 Mikuláš

DSCN3730

6. december – v kalendári meno Mikuláš. Všetky deti, ale aj dospelí sa v tento deň tešia „na príchod Mikuláša“. Aj v Tarnove sa zastavil. Na nádvorí základnej školy už čakali tí, ktorí sa na jeho príchod tešia, tí, ktorí si chcú aj takýmto spôsobom pripomenúť na tohto svätca.

 Celá galéria

 Jesenná party

DSCN3586

Už roky je našim zvykom rozlúčiť sa s jeseňou. Tento rok sa tak stalo 20 .novembra. V príprave jednoduchých  jedál v súťaži „Moja mama varí lepšie ako tvoja“ zvíťazili všetci tí, ktorí sa zapojili. Nechýbal krátky program s tancom, scénkou a pesničkami v sále kultúrneho domu, ktorú sme si vyzdobili výtvarnými prácami s témou „Jesenné variácie“. 

 Celá galéria

 „Viem kam odpad patrí“

DSCN3502

Tak znela téma tohoročnej výtvarnej súťaže spoločnosti  FÚRA. Zapojili sme sa do nej aj my školáci. Síce bez umiestnenia, ale nevadí. 

 Celá galéria

 „Farebná jeseň“ – tvorivé dielne v HOS

IMG 20171108 114644

Opäť jedna netradičná hodina výtvarnej výchovy. Výroba šarkanov v tvorivej dielni HOS v Bardejove sa deťom veľmi páčila.

 celá galéria

 iBOBOR – informatická súťaž

ibobor

20.11.2017 sa naši štvrtáci zapojili do informatickej súťaže iBOBOr v kategórií Bobríci. V tejto kategórií súťažilo 17 980 súťažiacich. Plný počet bodov dosiahli 349. Medzi nimi bol aj žiak našej školy Kamil Š.

Celá galéria

 

 Matematická súťaž MAKSÍK

 

maksik1

Veľká matematická súťaž pre všetky bystré hlavy. Netradičné a zábavné úlohy, veselé a napínavé príbehy – to všetko čakalo aj na našich štvrtákov (Alex G., Filip P., Kamil Š.), ktorí sa do tejto súťaže zapojili. Prvé dve kola majú úspešne za sebou. Ako sa im darilo, sa dozvieme na konci školského roka. Čakajú na nich ešte ďalšie tri kolá zaujímavých úloh.

 

 „Bardejov v obrazoch“ a „Edward O Toole“

DSCN3459

Návšteva výstavy „Bardejov v obrazoch“ v Šarišskom múzeu a výstavy obrazov Edwarda O Toole v galérii HOS v Bardejove – aj taká môže byť hodina výtvarnej výchovy.  Hodina vlastivedy či prvouky môže byť tiež iná –  vlastivedná vychádzka s cieľom poznávania okresného mesta Bardejov. Takto si užili naši školáci vyučovací deň 20. novembra 2017.

 Celá galéria

 

 Stretnutie dôchodcov

DSCN3440

Aj tento rok 15. októbra školáci spolu so škôlkarmi prispeli k vytvoreniu príjemnej atmosféry počas Stretnutia seniorov. Predstavili sa milým programom „Píšťalôčka zelená“  a svojimi výtvarnými prácami o štyroch ročných obdobiach skrášlili prostredie sály kultúrneho domu.

 Ceká galéria

 Začiatok školského roka 2017/2018

skola

„Tam, kde niečo končí, vždy začína niečo nové“. A tak je to aj so školou. Tam, kde končia prázdniny, tam začína nový školský rok. Brána tarnovskej základnej školy sa 4. septembra otvorila pre našich žiakov aj tento rok. Po prvýkrát si v nej našli svoje miesta dve prváčky –Katka a Klaudia. „Nech sa Vám, milí školáci, darí!“