Dnes je:

Meniny má:

Máme online 128 hostí

Najnovšie vo fóre

14.11.2018 14:39
Snáď tu nebudeme poukazovať na to, kto je lepší kresťa ...
Téma: Re: Voľby

Vyhľadávanie

Obec Tarnov | Oficiálna web stránka obce Tarnov | www.tarnov.sk
História:

Otázky týkajúce sa obce Tarnov

Otázky
Pre vkladanie príspevkov do fóra je potrebné byť prihlásený. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte
Posledný príspevok
obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
04.10.2018 21:22

Voľby

Dobrý deň

Za starostu našej obce kandidujú dvaja kandidáti. Za poslancov kandidujú šiesti kandidáti. Počet poslancov zvolených vo voľbách môže byť max. päť. Moja otázka znie: To ozaj nemáme v našej obci viacej schopných ľudí na kandidátku do obecného zastupiteľstva za poslancov? Každý kandidát na starostu môže osloviť aspoň piatich, s ktorými by chcel pracovať. Spolu by ich mohlo byť desať. Nie je úsilie zo strany kandidátov na starostov, či nie je záujem zo strany občanov? To z čoho si má volič vybrať?

Ďakujem

admin

admin
18 príspevky
---
Poloha:
n.a.
15.10.2018 13:28

Re: Voľby

Podala som kandidátku na starostu obce, chcem pokračovať v realizácii začatých projektov, schválených dotáciách a nových výzvach. Pri tom chcem spolupracovať s poslancami Obecného zastupiteľstva - som rada, že traja opäť kandidujú. Z veľkého počtu oslovených občanov Tarnova dvaja súhlasili s podaním kandidátky na poslanca OZ. V OZ sme predpokladali, že ďalší kandidát na starostu predloží so svojou kandidátkou najmenej 5 kandidátov na poslancov OZ, s ktorými by chcel pracovať v prípade zvolenia. Nie každý chce prevziať zodpovednosť za rozhodovanie o smerovaní obce.
starostka obce, Anna Kuľková

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
28.10.2018 10:25

Prečo dotyčný občan tiež nekandididuje ale kritizuje?

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
28.10.2018 13:35

Prečo nekandidujem ? Lebo som ako občan nebol oslovený. ALE keby som bol vedel, koľko žalostne málo máme kandidujúcich občanov za poslancov, tak sa sam prihlásim za kandidáta na poslanca obce. ALE musím vytknúť terajšej starostke, že zverejnenie mien kandidátov na poslancov bolo neskoro. Neobstojí výhovorka, že bolo to zverejnené včas, lebo som to sledoval.

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
28.10.2018 18:47

Za poslanca OZ môže byť zvolený občan SR, ktorý má trvalý pobyt v obci, v ktorej kandiduje a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.
Nezávislý kandidát podáva kandidátnu listinu v listinnej forme osobne a za politickú stranu doručí kandidátnu listinu prostredníctvom splnomocnenca strany najneskôr 60 dní pred konaním volieb, termín bol určený na deň 11.9.2018 do 24.00 hod., zapisovateľovi miestnej volebnej komisie.
T.z. ak občan má ambície byť poslancom, nemusí byť oslovený kandidátom na starostu, ale môže kandidovať ako nezávislý, alebo za politickú stranu.
Obec v spolupráci s miestnou volebnou komisiou zverejní zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do OZ a pre voľby starostu obce spôsobom v mieste obvyklým – informačná tabuľa obce (zverejnili sme aj na web stránke obce) podľa harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb vydaných Ministerstvom vnútra SR – do 16.10.2018 (termín dodržaný).

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
04.11.2018 21:53

Ponúknu nám naši kandidáti na starostu obce aj nejaký volebný program, svoje plány atď.?

admin

admin
18 príspevky
---
Poloha:
n.a.
05.11.2018 15:43

Programy kandidátov na starostov pre komunálne voľby 2018 sú zatiaľ nekompletné: https://www.tarnov.sk/samosprava/volby-2018.
Akonáhle budeme mať k dispozícii aj program druhého kandidáta, bude zverejnený.
Kvôli pohodlnejšej orientácii dopracujem na našom webe v sekcii "rýchle odkazy" - link na tieto programové ciele.

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
07.11.2018 20:20

Ďakujeme kandidátom za ponúknuté volebné programy. Veľmi nám pomohli pri rozhodovaní.
Ťahať Krista do toľkých zavádzajúcich informácií?
Škoda, že ani tentokrát sme nemali šancu reagovať s kandidátmi tvárou v

Upravil obcan - 12.11.2018 20:51

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
07.11.2018 22:01

dobre niekto zacne robit tazku pracu vybavuje a niekto pride zlizne smotanu ked pise ze to chce dokoncit :D a rozsirovanie MS a ZS? pre koho ? ved miesta je dost a to ze tu pridu nove rodiny je ok a skola?? ved je tam 6 deti a druha trieda je prazdna tak naco to rozsirovat ked to nieje este ani z polovice zaplnene. Aka je predstava kandidata o financiach obce ked je vseobecne zname ze obec nema peniaze a chce prispievat na stravu seniorom ? vybodovat multifunkcne ihrisko na lukoch? ako pekny napad ale je tu pozemok na pozemku to v sukromnom vlastnictve asi by trebalo pozemik na to kupit (pekny napad ale asi tazko zrealizovatelny), . . . . . aspon som sa zabavil

Upravil obcan - 07.11.2018 21:04

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
07.11.2018 22:25

ojooojoooj. Tam je viac veci na pobavenie v tm programe. že sála na hostiny a kary a zároveň na šport? Mimochodom financie na sálu sú schválené, to si asi kandidát nevšimol. a aj vizualizácia priložená. tam si veru už šport predstaviť neviem.
asi sa z obce stane CHARITA, ked bude obec všetko hradiť.
škola vraj bola vďaka rozhodnutiu tejto rodiny nedať tu svoje deti a nahováraniu iných takmer zrušená. a teraz taký bod v programe?
kto rozbil cirkevný zbor a teraz chce spojiť obec? žeby zakladajúci člen FS Tarka?

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
07.11.2018 22:47

dotiahnutie značenia na parkovisku - veeeľmi dôležitý bod volebného programu... ale aspoň konkrétny....už nič iné nám v obci nechýba

Upravil obcan - 07.11.2018 21:51

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
07.11.2018 23:17

kde chce vybudovať kandidát na starostu denný stacionár pre seniorov ? čo ja viem obec nemá voľné pozemky, budovy... alebo doma na dvore ?

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
08.11.2018 11:03

Ano suhlasim z týmto príspevkom.Myslím že každý správny kresťan vie že je Kristus medzi nami.Nemusí nám o tom písať kandidát na starostu.V prvom rade treba aby tu ostavali alebo prišli mladé rodiny.Ked bude dostatok detí až potom sa môže rozširovať škola.

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
08.11.2018 11:12

Prečo ma kandidát na starostu len jednu poslankyňu? Veď potrebuje okolo seba tím ľudí s ktorými bude spolupracovať.

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
08.11.2018 11:49

Ajajajajaj, ako ste sa vsetci rozpisali...vdaka Bohu....ale bolo by ovela lepsie, keby ste sa takto prezentovali na verejnej schodzi....ale ucast na nej je minimalna, miestnost skoro ziva prazdnotou....ze je raz do roka ?...ale ved prave preto...styri roky je dost kratka doba....ale stacila na to, aby terajsia starostka ukazala, ze ju to bavi, a ze to vie....dajme jej sancu dokoncit, co zacala, a potom bilancujme.... dovolim si s pokojnym svedomim skonstatovat, ze tak usilovnu starostku sme este nemali....a to uz mam par krizikov na chrbte

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
10.11.2018 10:54

To že ľudia reagujú viac anonymne bude asi tým že mnohý z nás posudzujú človeka nie podľa toho o čom hovorí ale kto o tom hovorí.

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
11.11.2018 20:24

Vážení občania, chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za Vašu priazeň a podporu v komunálnych voľbách a možnosť plynule pokračovať v úspešných aktivitách a nových výzvach, byť prospešná pre obec Tarnov ... 19 rokov pracovného života na OcÚ... z toho jedno volebné obdobie ako starostka... môj život, poslanie ... myšlienky ako čo vynoviť, skrášliť, zlepšiť aj za málo financií, každé € použiť účelne, ako získať viac cez fondy, aký projekt vytvoriť, napísať... mám to šťastie, že ma táto práca baví... :) ďakujem :) starostka obce

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
12.11.2018 21:59

K príspevku zo 7.11 20:20. Kristus medzi nami je pozdrav, na ktorý sa odpovedá Je a bude. Pokiaľ Ježiš Kristus nebude stredobodom všetkých našich aktivít, môžeme to tu rovno zabaliť. JL

Upravil obcan - 12.11.2018 21:01

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
12.11.2018 23:21

Príspevok 7.11 22:01 Dokončiť chcú mnohí to, čo sa začalo. Podobne súčasná starostka pracuje aj na tom, čo pred ňou začali iní. Úplne prirodzené.
Píšeš, že v ZŠ je 6 detí. Stojí to naozaj na zamyslenie. V čase keď ju navštevovali moje 3 deti to bolo veselšie.
Ďalej uvádzaš. Obec nemá peniaze. A ja mám zlíznuť smotanu? A akú?
Vybudovať multifunkčné ihrisko? Áno. Keď sa chce, tak sa to dá.
Príspevok 7,11 22:25
Vizualizáciu KD som videl. Je pekná. Na inom mieste som videl aj to ako sa dá robiť šport v opravenom KD.
Škola ... zrušená? "Nedať tu svoje deti a nahováraniu iných". Akým právom verejne osočuješ? Urážaš a hanobíš meno. Pýtam sa má dotičný anonym aspoň jedno dieťa, ktoré navštevovalo, alebo navštevuje ZŠ v Tarnove?
Naozaj ma trápi "hlúposť". Ja naozaj neviem o akom rozbití zboru rozprávaš. Práve naopak. Funguje a rozšíril sa o 4 členov. Naposledy 28.10.2018 zbor pripravil slávnosť sv. Uršule.
Drahý anonym. Poznáš šikovného organistu? Daj vedieť.
Príspevok 8.11 11:03
Opakujem "Kristus medzi nami" je pozdrav ako napr. AHOJ (Ad HOnore Jesu). Takto som sa každému prihovoril a pozdravil. Ďakujem za 80 hlasov, ktoré odpovedali "Je a bude".
Príspevok 8.11 11:12
Oslovil som viacerých, ktorí odmietli. Všetci máme na to právo. Vďaka Lenke, ktorá sa rozhodla kandidovať.

Ďalšie odpovede nabudúce. Je naozaj ťažké a vyčerpávajúce odpovedať niekomu, kto vlastne neexistuje.

Úprimne a z celého srdca ďakujem za dôveru mojim voličom a u nášho Nebeského Otca vyprosujem všetkým Tarnovčanom hojnosť Jeho milostí.
S úctou Ján Lazor

Upravil obcan - 12.11.2018 22:40

obcan

obcan
140 príspevky
---
Poloha:
n.a.
14.11.2018 13:02

A možete nás informovať o tom čo pred ňou začali iný? Keď máte pocit ze tu píšete nikomu mohli ste pred volbami navstíviť občanov ako to robila terajšia starostka pred svojou prvou kandidatúrou.Myslíte si že ste lepší kresťan ako ostatný z Tarnova? Trocha skromnosti.......