Dnes je:

Meniny má:

Máme online 75 hostí

Najnovšie vo fóre

28.02.2019 15:14
A mame tu dlho rieseny a nevyrieseny problem sluzieb upratov ...

Vyhľadávanie

Obec Tarnov | Oficiálna web stránka obce Tarnov | www.tarnov.sk
História:

Otázky týkajúce sa obce Tarnov

Otázky
Pre vkladanie príspevkov do fóra je potrebné byť prihlásený. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte
Posledný príspevok
obcan

obcan
161 príspevky
---
Poloha:
n.a.
21.01.2019 13:36

Zasadnutie obecneho zastupitelstva

Dobry den, prajem.

Vcera som si pozrela zo stranky ONline Bardejov prve povolebne zasadnutie obecneho zastupitelstva...Bola som sokovana zo sposobu, ako sa pomaly udomacnuje na Slovensku sposob typu Fekisovce. Ale po zhliadnuti videa som bola milo prekvapena, ze Fekisovce sa nekonali...Zo zaujmom som si pozrela cele video a z pociatocneho zleho umyslu sa vydarila dobra vec...Z pohodlia obyvacky som bola z prvej ruky informovana o udalostiach, problemoch ale aj dobrych napadov, ktore rezonuju v nase obci...Je dobre, ze sa obcan - volic moze osobne zucastnit na takom zasadnuti a este lepsie je, ked si to vsetko moze pozriet, dodatocne na obecnej webovej stranke...I ked toto bolo take netradicne, a nahanala sa skor senzacia, ako dobry umysel, ale minulo sa to ucelu...Po tomto zhliadnuti ma napadlo, ci by nebolo dobre kazde taketo zasadnutie nahrat - uvarit vo vlastnej kuchyni a dat to na webovu stranku obce...Pokial by neprekazalo starostke a poslancom takyto sposob zverejnovania, ja by som to so zaujmom prijala a verim, ze by sa nas naslo v nasej obci viac...Keby sa to dalo osetrit tak, aby to bolo pristupne iba obcanom - volicom nasej obce, aby sa to nedalo verejne zneuzit bolo by to super...Obcan by bol informovany z prvej ruky a starostka by si usetrila vela casu opakovanym vysvetlovanim po informaciach dychtivych obcanov....Navstevnost na tejto obecnej stranke je pomerne dobra, kto ma zaujem o dianie v obci, toto by bolo z mojho pohladu pozitivum a prinos v dnesnej modernej pretechnizovanej dobe.

Dakujem za akukolvek reakciu zo strany starostky a poslancov

Prajem pekny den

admin

admin
22 príspevky
---
Poloha:
n.a.
06.02.2019 09:55

Re: Zasadnutie obecneho zastupitelstva

Verím, že prepáčite časový posun pri tejto reakcii, asi to bude aj tým, že všetky súvislosti ste správne pochopili.
Zámer bol jasný - "senzácia". Spôsob a priestor, kde to bolo prezentované úplná katastrofa!
Predsa nemôže existovať ani jediný racionálny dôvod na to, prečo by malo byť zasadnutie OZ v Tarnove umiestnené na "youtube.com", alebo na "facebook.com/onlinebardejov".
(O.i.bola to jediná naša požiadavka autorovi video záznamu, aby to nebolo publikované na sociálnych sieťach.)
Ale, ako sme sa mohli všetci presvedčiť, ľudia ktorí stoja za FCB-profilom "OnlineBardejov" - musia ešte charakterovo dozrieť.
Asi máte pravdu v tom, že pre občana by to bolo dobré a pohodlné pozrieť si zasadnutie/zasadnutia OZ z nejakého obecného archívu, kvôli informáciam "z prvej ruky", ale takúto možnosť v podstate každý občan má a to v podobe účasti na OZ-ktoré je a vždy bolo VEREJNÉ-t.j. môže sa ktokoľvek zúčastniť a dokonca prispieť svojimi nápadmi, pripomienkami ...
Technicky sa videozáznam a jeho umiestnenie na obecnom webe určite vyriešiť dá, ale tento technicky prvok so sebou prináša aj riziko straty záujmu stretávať sa a o problémoch diskutovať.
Ak by OZ v Tarnove rozhodlo kladne, určite budeme informovať občanov, kde a akým spôsobom si budú môcť prezrieť zasadnutia OZ.
Záver je taký, že budeme o tomto spôsobe zverejňovania diskutovať na najbližšom OZ.
Ďakujeme za príspevok.

Upravil admin - 06.02.2019 08:57

obcan

obcan
161 príspevky
---
Poloha:
n.a.
06.02.2019 14:03

Vážený občania Tarnova.Nedá mi to a musím tiež zareagovať na príspevok v ktorom sa píše že zastupiteľstvo by bolo pohodlné sledovať z domova.Mám pocit že sa stávame obeťami dnešnej doby, v ktorej kontaktu z ľuďmi dávame prednosť kontaktu z technickými vymoženosťami.Položme si otázku-je to takto dobré?

obcan

obcan
161 príspevky
---
Poloha:
n.a.
06.02.2019 22:04

Dobry vecer,

dovolim si reagovat:

Myslim si, ze ak by to len bolo trosku mozne technicky to uskutocnit, nebolo by to ziadne riziko,straty zaujmu stretavat sa a o problemoch diskutovat. Prave naopak, kto ma zaujem o dianie v obci, moze prist na verejnu schodzu pripraveny s pripomienkami a aj v samotnej diskusi bude viac v obraze.

Nie kazdy v case OZ ma moznost sa zucastnit nazivo, a preto je to plus pre tych, ktori by si to pozreli v archive.

Prave v dnesnej dobe by to bol prinos pre obcanov, ktori pracuju bud v zahranici a nemaju stale moznost byt informovani o diani v obci, ci matky s malymi detmi, studenti, ci mladi, ktori by si to pozreli v case, ktory im vyhovuje. Ved si povedzme pravdu, kolki chodia na verejne chodze? Mozno by tak nasli dovod, preco tam ist. Obcan by sa mohol dopredu pripravit.

Moja odpoved na polozenu otazku, ci je to takto dobre je: Ano, moze to byt prinosom, ale nezistime to, ak to nevyskusame. A vobec nemam strach, ze by to ovplyvnilo osobny kontakt obcanov. Kto chce, hlada sposoby, kto nechce hlada dovody.

Pekny vecer