Dnes je:

Meniny má:

Máme online 266 hostí

Najnovšie vo fóre

03.12.2019 14:16
Mili susedia, blizki i vzdialeni, i ti najdalej vzdialeni, ...

Vyhľadávanie

Obec Tarnov | Oficiálna web stránka obce Tarnov | www.tarnov.sk
História:

Otázky týkajúce sa obce Tarnov

Otázky
Pre vkladanie príspevkov do fóra je potrebné byť prihlásený. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte
Posledný príspevok
obcan

obcan
166 príspevky
---
Poloha:
n.a.
11.10.2019 21:52

Správy z kontrolnej činnosti hlavného komtrolóra obce

Dobrý večer,
uvažuje sa prosím vás nad zverejňovaním správ z kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra obce na internetovej stránke obce? Z tejto stránky vieme len, že hlavným kontrolórom obce je istá p. Guľová, nič viac. Keďže to je kontrolný orgán obce a dobre platený, verejnosť by mala mať vedomosť o jeho práci a tak aj o práci obce. Po vzore iných obcí a miest, ktorí predmetné správy pravidelne zverejňujú, by sa tak mohlo diať aj u nás. Ďakujem za odpoveď. Pekný večer
 
obcan

obcan
166 príspevky
---
Poloha:
n.a.
01.12.2019 23:04

Re: Správy z kontrolnej činnosti hlavného komtrolóra obce

Každý ma právo na prístup k informáciám, ktoré má samospráva k dispozícii. Obec má podľa infozákona primeraným spôsobom zverejňovať a sprístupňovať informácie o svojej činnosti. Obec je povinná zverejňovať informácie : - zmluvy, - údaje o faktúrach a zmluvách. Zverejňujeme aj iné dokumenty na web stránke, alebo aj na informačnej tabuli, občan má právo zúčastňovať sa na zasadnutiach OZ, kde sú dôležité dokumenty prejednávané, prípadne je možné sprístupniť informáciu na žiadosť. Prístup k informáciám umožňuje občanom podieľať sa na správe vecí verejných a kontrole nakladania s verejnými prostriedkami. Niektoré obce nezverejňujú ani to, čo je ich povinnosťou.
V marci roku 2017 do výberového konania na kontrolórku, ktoré bolo zverejnené, sa prihlásili tri uchádzačky, z ktorých komisia po kontrole všetkých predpísaných požiadaviek na kontrolórku v tajnom hlasovaní rozhodla, že kontrolórkou obce na 6-ročné obdobie sa stala p. Guľová, ktorá je kontrolórkou v ďalších desiatich obciach, má dlhoročné skúsenosti s prácou kontrolóra v samospráve a zúčastňuje sa školení pre kontrolórov. Pravidelne kontroluje účtovné doklady, vypracováva stanoviska, správy, ktoré predkladá na OZ. Pracovný úväzok má 8 %, čo je podľa Vás dobre platená ???
starostka obce